Jeigu vienas ar du užsieniečiai (ne ES piliečiai) nori dirbti (be leidimo iš darbo biržos) Lietuvos įmonėje, tai jiems reikės įregistruoti naują UAB arba pirkti jau užregistruotą įmonę, kurios įstatinis kapitalas turi būti ne mažiau 29.000 eurų. Kiekvieno akcininko įstatinio kapitalo dalis turi būti 14500 eurų. Nuosavas kapitalas – tai yra balanso komponentas, sudarantis: įstatinis kapitalas plius pelnas arba minus nuostolis. Tam, kad galima būtų pratęsti leidimą laikinai gyventi, kiekvienais metais įmonėje šis balanso komponentas turi likti 28000 eurų, nepriklausomai nuo to, kiek joje akcininkų. Kai jau užregistruota įmonė, yra privaloma įdarbinti 8 valandų darbo dienai bent vieną Lietuvos Respublikos pilietį, arba žmogų turintį leidimą nuolat gyventi Lietuvoje ir nustatyti atlyginima 1680 Eur. per mėnesį ( du vidutiniai statistiniai atlyginimai).
Jei trys užsieniečiai (ne ES piliečiai) nori dirbti (be leidimo iš darbo biržos) Lietuvos įmonėje ir gauti leidimą gyventi Lietuvoje, tai jiems reikės įregistruoti arba pirkti įmonę UAB, kurios įstatinis kapitalas turi būti ne mažiau 43443 eurų. Kiekvieno akcininko įstatinio kapitalo dalis turi būti 14500 eurų. Nuosavas kapitalas – tai yra balanso komponentas, sudarantis įstatinis kapitalas plius pelnas arba minus nuostolis. Tam, kad galima būtų pratęsti leidimą laikinai gyventi, kiekvienais metais įmonėje šis balanso komponentas turi likti 28000 eurų, nepriklausomai nuo to, kiek joje akcininkų. Kai jau užregistruota įmonė, yra privaloma įdarbinti 8 valandų darbo dienai bent vieną Lietuvos Respublikos pilietį, arba žmogų turintį leidimą nuolat gyventi Lietuvoje ir nustatyti atlyginima 1680 Eur. per mėnesį ( du vidutiniai statistiniai atlyginimai).
Jeigu tokioje įmonėje yra akcininkai – užsieniečiai, maksimalus akcininkų skaičius negali viršyti trijų.
Leidimas gyventi gaunamas 1-riems metams, o pratęsimas 2-iems metams.
- Visų akcininkų pasų kopijos ir puslapių kopijos su nuolatinės gyvenamosios vietos adresu kilmės valstybėje ar kitoje valstybėje;
- Nurodyti veiklos sritis;
- Nurodyti pageidaujamą įmonės pavadinimą;
- Apmokėti avansą 50%;
- Įgaliojimas (jeigu įmonė bus registruojama per įgaliojimą).
Teisė dirbti suteikia teisę įforminti leidimą gyventi Lietuvoje. Jeigu registruojama nauja įmonė, tai dokumentų pateikimui dėl leidimo gyventi Lietuvoje (pirmais metais) būtina, kad UAB dirbtu ne mažiau kaip 6 mėnesius ir turėtų dokumentus, patvirtinančius veiklą. Jeigu bus nupirkta įmonė su esama veikla, (jai daugiau negu 6 mėnesiai) ir visais veiklą įrodančiais dokumentais (sutartys, sąskaitos faktūros, apmokėjimai ir kita) tada pateikti dokumentus leidimui laikinai gyventi Lietuvoje galima tik po 6 mėnesių.
Pratęsiant leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, svarbu kad įmonė dirbtų pelningai. Migracijos Departamentas tikrina įmonės veiklos balansą, prašo pateikti sutartis ir sąskaitas faktūras, banko išrašą.
Taip pat norime pažymėti, kad jeigu vienas iš šeimos narių (vyras ar žmona) pateikia dokumentus LLG gauti, tai antroji pusė kartu su nepilnamečiais vaikais gali taip pat pateikti dokumentus LLG gauti.
Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje įforminimas vieneriems metams, o pratęsiamas dviem metams.